VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ

Ord. Prof. Dr. Süreyya Tahsin Aygün’ü Mezarı Başında Andık

09.12.2022 Sabah saat 10.00 da Karşıyaka mezarlığı İstiklal Gazileri bölümünde yatan Ord. Prof. Dr. Süreyya Tahsin Aygün’ün gömütü başında anma gerçekleştirdik.

09.12.2022 Sabah saat 10.00 da Karşıyaka mezarlığı İstiklal Gazileri bölümünde yatan Ord. Prof. Dr. Süreyya Tahsin Aygün’ün gömütü başında anma gerçekleştirdik. Öğleden sonra , AÜVF Mikrobiyoloji Anabilim Dalında bir dersliğe adının verilme töreninin ardından, AÜVF Satı Baran Konferans salonunda Nebil Özgentürk ile birlikte Süreyya hoca için yaptırdığımız belgesel filmi tüm katılımcılar ve meslektaşlarımız ile beraber izledik.

Belgesel seyri öncesinde Prof. Dr.Ferruh Dinçer, Süreyya hocayı anlatan bir konuşma gerçekleştirdi. CHP Parti Meclisi üyesi Dr. Aylin Yaman, Gelecek Partisinden Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Fatih Demirci, Emekli Subaylar Derneğinden Emekli Subay Hikmet Yıldırım, Prof. Dr. Erdem Yormuk, TZD’den Başkan Hüseyin Demirtaş ve arkadaşları, Zafer Partisi Kurucular Kurulu GİK üyesi, Vet. Hekim Hüseyin Sungur, TVHB ‘den Başkan Murat Arslan ve Melike Baysal, Murat Fındık, Taner Canbulut, Türkay Berberoğlu, İzmir Veteriner Hekimler Odasından Selim Özkan, Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odasından Olcay Çağlar, Afyon Veteriner Hekimler Odasından Nevzat Algan, 24.Dönem CHP Burdur Milletvekili Veteriner Hekim Ramazan Kerim Özkan olmak üzere çok sayıda meslek örgütünden , mesleki kurumlardan ve Serbest çalışan meslektaşlarımızdan katılanların olduğu törende Süreyya Tahsin Aygün’ün ailesinden yeğeni Duygu Erbil ve eşi ile kızı da bulundular.

Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Parti Meclis Üyesi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal mazeret açıklamalı telgraf ve mailleri ile gıyaben katılım sağlarken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Süreyya Tahsin Aygün gömütü başına gönderdiği çelenk ile bizleri duygulandırdı.